EXONIA HOLDING

You are here Home  > Furnizori de servicii  > Firme de ambalaje si tiparituri >  EXONIA HOLDING

Prin fabrica de ambalaje EXONIA HOLDING aveti acees la un portofoliu vast de produse pentru ambalat, sacose, saci, pungi si folii film din polietilenă LDPE, HDPE si polipropilena BOPP simple sau laminate, in 1-3 straturi, etichete autocolante in rola si benzi scotch adezive imprimate, benzi avertizoare, folie termo contractibilă personalizata pentru ambalarea automatizata a produselor alimentare sau industriale si multe altele.

Ambalajele sunt distribuite la nivel national prin cele 6 centre regionale proprii: BUCURESTI, IASI, ARAD, CRAIOVA, TIMISOARA, SUCEAVA si prin intermediul distribuitorilor autorizati la nivel national.

Exonia Holding beneficiaza in prezent de cea mai performanta tehnologie de imprimare flexografica in policromie, masini de imprimat si laminat pentru polipropilena (BOPP), polietilena (PE) si folii metalizate, masini performante de lipit, taiat si embosat polietilena si hartia laminata sau nu.
Toate produsele intrunesc toate conditiile Certificatelor de Calitate: Certificat OxoBIO, ISO9001, LAREX, DSV (pentru ambalajele alimentare), EuroECO (produse 100% Reciclabile) si evident detin Certificat de Conformitate si Garantie.

Specialistii nostri ofera servicii de design complete, de la concept pana la produsul finit.
Mai exact pentru clientii nostri realizam:
– Concept si grafica “de la zero” pentru clientii care nu au o propunere grafica si nici elemente de identitate vizuala (logo/logotip) pentru
ambalajul pe care doresc sa-l realizeze.
– Design de ambalaj pentru cei care au deja elemente de identitate vizuala, dar nu au o propunere grafica pentru ambalaj.
– Optimizarea elementelor unei propuneri grafice pe care clientul o are deja.
– Adaptarea elementelor grafice in functie de posibilitatile de ambalare ale masinii (in cazul in care ambalajul este destinat ambalarii automate).
– Proof-uri (simulari) ale designului de ambalaj pentru clientii care doresc sa observe cum va arata varianta finala a ambalajului.
– Diagnosticare a calitatii graficii furnizate in functie de cum va arata aceasta pe ambalaj.
– Vectorizare sectiuni text.
– Consulatanta in privinta alegerii culorilor din PANTONE astfel incat ambalajul sa arate perfect in mediul in care este expus/folosit.
– Optimizarea costurilor cliseului prin selectarea atenta a planurilor de culoare.

Alege servicii integrate, alege ambalaje remarcabile, alege Exonia!

Date de contact – S.C. EXONIA HOLDING S.A.
Adresa: Iasi, B-dul. Poitiers Nr.11 A
Mobil: 0752.350.350
Email: comenzi@FabricaDeAmbalaje.ro , Iasi@Exonia.ro

BUCURESTI
Calea Victoriei, Str. Ghe. Manu Nr.8
Tel/Fax: 031.425.09.25
Mobil: 0746.210.210
E-mail: Bucuresti@Exonia.ro

ARAD
Piata Reconcilierii Nr.1, Arad
Tel/Fax: 0257.288.244
Mobil: 0746.220.220
E-mail: Arad@Exonia.ro

TIMISOARA, ORADEA
Tel/Fax: 0357.800.100
Mobil: 0746.220.220
E-mail: Timisoara@Exonia.ro

BRASOV, COVASNA, TG. MURES
Tel/Fax: 0232.213.200
Mobil: 0746.200.300
E-mail: Brasov@Exonia.ro

TULCEA, CONSTANTA
Tel/Fax: 0232.213.200
Mobil: 0752.350.350
E-mail: Comenzi@FabricaDeAmbalaje.ro

PLOIESTI, PITESTI, TG. JIU
Tel/Fax: 0232.213.200
Mobil: 0746.250.250
E-mail: Ploiesti@Exonia.ro

CLUJ, ALBA, SIBIU
Tel/Fax: 0232.213.200
Mobil: 0746.200.300
E-mail: Cluj@Exonia.ro

SUCEAVA, BOTOSANI, NEAMT
Tel/Fax: 0232.213.200
Mobil: 0752.350.350
E-mail: Suceava@Exonia.ro

BACAU, VASLUI, GALATI
Tel/Fax: 0232.213.200
Mobil: 0752.350.350
E-mail: Bacau@Exonia.ro


Our address

Address:
Romania, Iasi
GPS:
47.1569444, 27.590277799999967
Telephone:
0752.350.350
Iasi@Exonia.ro
Web:
http://www.exonia.ro

Leave a review

Preturi
Locatie
Personal
Gama de produse
Asistenta tehnica si service

Close Comments

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

bannerHomepage